StarTech.com MCMGBSCMM055 verkon mediamuunnin 1000 Mbit/s 850 nm Monitila Musta Laajenna

StarTech.com MCMGBSCMM055 verkon mediamuunnin 1000 Mbit/s 850 nm Monitila Musta

Startech Startech

MCMGBSCMM055

Uusi

1000 Mbit/s 100Base-TX,1000Base-T 1000Base-SX IEEE 802.1Q,IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z Nopea Ethernet

Tiedot

Toimitusaika: 5-10 arkipäivää

140,00 €

sis. alv
112,90 € Alv 0%.
6,95 €/kk (24kk) *    Lue lisää

Ostamalla tämän tuotteen voit kerätä jopa 28 kanta-asiakaspistettä. Ostoskorissasi on yhteensä 28 pistettä, jotka voidaan muuntaa alennuskupongiksi 1,40 €.

$nbsp;
STARTECH Gigabitin Ethernet - SC-kuitumediamuunnin - 1000Base-SX - Multimode 550m

StarTech.com MCMGBSCMM055. Suurin tiedonsiirtonopeus: 1000 Mbit / s, invertterin tuloliitäntä: 100Base-TX, 1000Base-T, lähtömuunnin: 1000Base-SX. Valokuituliitin: SC, Liitäntätekniikka: Kaapeli. Suurin lähetysnopeusetäisyys: 550 m, Aallonpituus: 850 nm, Kuitumoodin rakenne: Monitila LED-merkkivalot: Aktiivisuus, Linkki, Energiavalo, Tuotteen väri: Musta, Materiaali, Kotelo: Teräs. Jännite: 100-240 V, Tulovirta: 0,5 A, Lähtöjännite: 5 V
 

Liitettävyys
Valokaapelin liitinSC
YhteysteknologiaLangallinen
Ethernet LAN (RJ-45)-portit1
Kuitukanavaportit1
Paino ja mitat
Tuotteen leveys97 mm
Tuotteen syvyys70 mm
Tuotteen korkeus26 mm
Paino200 g
Virranhallinta
Tulojännite100 - 240 V
Syöttöjännite0.5 A
Ulostulojännite5 V
Virrankulutus5 W
Ulkoinen virtalähdeKyllä
PistoketyyppiTyyppi N
Ympäristöolosuhteet
Käyttölämpötila0 - 50 °C
Varastointilämpötila-10 - 70 °C
Suhteellinen kosteusalue5 - 90%
Verkko
Tiedonsiirtonopeus (maks.)1000 Mbit/s
Muuntimen syöttöliittymä100Base-TX,1000Base-T
Muuntimen lähtöliittymä1000Base-SX
VerkkostandarditIEEE 802.1Q,IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z
Ethernet-liitännän tyyppiNopea Ethernet, Gigabitti Ethernet
Ethernet LAN data-siirtonopeudet10,100,1000 Mbit/s
Jumbo Frames -tukiKyllä
Jumbo frames9000
Auto MDI/MDI-XKyllä
Tallenna ja lähetä edelleenKyllä
Duplex-järjestelmäTäysi
Pakkaustiedot
Pakkauksen leveys280 mm
Pakkauksen syvyys133 mm
Pakkauksen korkeus66 mm
Paino pakattuna564 g
Pakkauksen sisältö
Virtalähde mukanaKyllä
Pika-asennusopasKyllä
Suunnittelu
SisäinenEi
LED-merkkivalotToiminta/Seikkailu, Linkki, Teho
Tuotteen väriMusta
Kotelon materiaaliTerästä
RoHS-direktiivin noudattaminenKyllä
SertifiointiCE, FCC
Suorituskyky
Suurin siirtoetäisyys550 m
Aallonpituus850 nm
Aallonpituusjakokanavointi (WDM)Ei
Valokuidun rakenneMonitila
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Hyväksy Käytämme sivustoillamme evästeitä parhaan käyttö- ja ostoskokemuksen saavuttamiseksi. Asioimalla sivuillamme hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja